Przejdź do treści

Niezwykłe właściwości pluskwicy gronistej

Lek Klimadynon zawiera ekstrakt z Pluskwicy Groniastej (Cimicifuga racemosa).

Pluskwica groniastaPluskwica groniasta (Cimicifuga racemosa) należy do rodziny roślin jaskrowatych. Pochodzi z Ameryki Północnej jednak jest uprawiana w wielu innych krajach, w tym także w Polsce. Charakteryzuje się biało-kremowymi kwiatami, które wydzielają specyficzny zapach. Najczęściej występuje w lasach oraz na zboczach górskich. Obecnie należy do gatunków chronionych w USA. Do użytku w medycynie wprowadzono ją w 1828 roku. Pluskwica wykazuje się działaniem estrogennym, ma więc zdolność wiązania i pobudzania receptorów estrogenowych w organizmie. Za jej dobroczynny wpływ na zdrowie człowieka odpowiadają: kłącza cymicyfugina, polifenole, takie jak kwas kawowy, pochodne kwasu ferulowego, kwas izoferulowy i fukinolowy, alkaloidy, żywice, kwas salicylowy i izoflawony (formononetyna). Dzięki temu w wielu badaniach porównuje się efekt stosowania Cimicifuga recemosa z terapią estrogenową. Co ciekawe niemiecka nazwa pluskwicy oznacza korzeń kobiet, co tylko podkreśla jej wyjątkowy wpływ na zdrowie płci pięknej.

Pluskwica groniasta – niezwykłe właściwości

Wyjątkowe właściwości pluskwicy groniastej szczególnie doceniają kobiety, które przechodzą przez okres menopauzy, która nie powinna uniemożliwiać nam normalnego funkcjonowania. Pamiętajmy, że klimakterium to naturalny proces w życiu każdej dojrzałej kobiety, którego nie należy się wstydzić. Pluskwica groniasta charakteryzuje się niezwykłymi właściwościami:

 • Wspomaga kobiety w okresie menopauzy w objawach spowodowanych obniżeniem poziomu estrogenu w organizmie – redukuje przypływy gorąca, obniża nadmierną potliwość, pomaga w zasypianiu oraz rozluźnia napięcie nerwowe oraz niepokój,
 • Uspokaja organizm oraz wycisza układ nerwowy,
 • Leczy stany zapalne oraz nerwobóle,
 • Łagodzi nieprzyjemne dolegliwości bólowe w trakcie krwawień miesiączkowych,
 • Niweluje obrzęki np. nóg,
 • Obniża zastoje limfatyczne w okolicach twarzy (szczególnie w okolicach oczu i kości policzkowej),
 • Wspomaga wymagającą skórę – atopową i wrażliwą,
 • Zmniejsza poziom rozpadu naturalnego kolagenu i kwasu hialuronowego w skórze dzięki czemu opóźnia się proces starzenia skóry,
 • Korzystnie wpływa na przebieg osteoporozy ujawniającej się często w trakcie menopauzy.

Pluskwica groniasta – idealne rozwiązanie dla kobiet zagrożonych nowotworem

Badania nad pluskwicą groniastą wykazują również, że zwarte w niej składniki aktywne łączą się z receptorami estrogenowymi w kościach oraz w układzie sercowo-naczyniowym, nie powodując jednocześnie zmian związanych z aktywowaniem receptorów estrogenowych w błonie śluzowej macicy i piersiach. To właśnie z tego względu preparaty z wykorzystaniem tej niezwykłej rośliny są zalecane u kobiet, które nie mogą lub nie chcą przyjmować hormonów np. poprzez ryzyko nowotworu.

Preparaty z wykorzystaniem pluskiwcy groniastej

Pluskwica groniasta zawarta jest w formie tabletek. Uznawane są one za skuteczną alternatywę dla HTZ – hormonalnej terapii zastępczej. Działanie preparatów z pluskwicą groniastą jest zauważalne już po 4 tygodniach, a bezpieczny czas ich maksymalnego stosowania zaleca się na okres do 6 miesięcy.

 

klmadynon

Klimadynon to naturalne rozwiązanie w okresie menopauzy

 • Zmniejsza uciążliwe uderzenia gorąca1
 • Łagodzi zmiany nastroju1
 • Alternatywa dla hormonalnej terapii zastępczej1

Zarezerwuj lek w najbliższej aptece i zapłać przy odbiorze lub kup online

lokalizacja

Zarezerwuj

kup

Kup online

Powiązane artykuły

Hormony, hormony...
Hormony, hormony...
Jak poradzić sobie z uciążliwymi objawami menopauzy?
Jak poradzić sobie z uciążliwymi objawami menopauzy?
Klimadynon
Klimadynon