Kiedy i jak często należy przyjmować lek Klimadynon® ?
Sprawdzony sposób podawania tabletek Klimadynon® polega na przyjmowaniu leku po 1 tabletce rano i wieczorem.
Aby substancje aktywne mogły najlepiej rozwinąć swoje działanie, należy tabletki połykać w całości bez rozgryzania i popijać niewielką ilością wody.
Jak długo należy przyjmować lek Klimadynon® ?
Produktu leczniczego Klimadynon nie należy stosować bez porady lekarza dłużej niż przez 6 miesięcy.
Jeśli po upływie od 6 do 8 tygodni (od 40 do 60 dni) nie nastąpiła poprawa lub pacjentka czuje się gorzej, należy skontaktować się z lekarzem.
Na co należy zwrócić uwagę w przypadku przyjmowania leku Klimadynon® razem z innymi lekami?
Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjentka planuje przyjmować.
Gdzie mogę otrzymać lek Klimadynon®?
W aptekach, bez recepty.
Co to są fitofarmaceutyki i co odróżnia je od innych leków?
Fitofarmaceutyki to leki, które zawierają wyłącznie substancje czynne pochodzenia roślinnego. Części roślin leczniczych przerabiane są farmaceutycznie w celu pozyskania ekstraktów.
Racjonalna fitoterapia wykorzystuje potencjał roślin leczniczych, poprzez dogłębną analizę przy wykorzystaniu nowoczesnych metod. Fitofarmaceutyki są zazwyczaj dostępne, jako krople, tabletki, drażetki lub kapsułki i jak wszystkie inne leki podlegają prawnym przepisom ustawy o lekach. Bionorica przeznacza znaczne środki finansowe na zaplecze naukowe zajmujące się kontrolą: skuteczności, jakości i bezpieczeństwa swoich preparatów. Badania kliniczne, obserwacje zastosowań oraz ciągła wymiany wiedzy z opinią lekarską kompletują wiedzę o sposobie działania tych produktów.
Czym różni się lek od suplementu diety?
Produkt leczniczy – jest to substancja lub mieszanina substancji, przedstawiana jako posiadająca właściwości zapobiegania lub leczenia chorób występujących u ludzi lub zwierząt lub podawana w celu postawienia diagnozy lub w celu przywrócenia, poprawienia lub modyfikacji fizjologicznych funkcji organizmu poprzez działanie farmakologiczne, immunologiczne lub metaboliczne. Zgodnie z USTAWĄ Prawa farmaceutycznego z dnia 6 września 2001 r.
Suplement diety – jest to środek spożywczy, którego celem jest uzupełnienie normalnej diety, będący skoncentrowanym źródłem witamin lub składników mineralnych lub innych substancji wykazujących efekt odżywczy lub inny fizjologiczny, pojedynczych lub złożonych, wprowadzany do obrotu w formie umożliwiającej dawkowanie, w postaci: kapsułek, tabletek, drażetek i w innych podobnych postaciach, saszetek z proszkiem, ampułek z płynem, butelek z kroplomierzem i w innych podobnych postaciach płynów i proszków przeznaczonych do spożywania w małych, odmierzonych ilościach jednostkowych, z wyłączeniem produktów posiadających właściwości produktu leczniczego w rozumieniu przepisów prawa farmaceutycznego. Zgodnie z USTAWĄ o bezpieczeństwie żywności i żywienia z dnia 25 sierpnia 2006 r.