Klimadynon® - lek łagodzący
objawy menopauzy

Strona głównaPrzeczytaj artykuły i poznaj nową siebieJak dbać o zdrowie w okresie menopauzy?

Jak dbać o zdrowie w okresie menopauzy?

Zmiany, które zachodzą w organizmie w okresie okołomenopauzalnym zwiększają ryzyko wystąpienia pewnych problemów zdrowotnych. Niższy poziom estrogenów i zmiany tym spowodowane, zwiększają ryzyko wystąpienia u kobiet chorób serca, udaru mózgu i osteoporozy.

Dwie kobiety na rowerach

Jak poprawić swoje samopoczucie i zadbać o zdrowie w okresie okołomenopauzalnym?

  • Dbaj o swoją dietę. Ludzie starsi potrzebują wiele składników odżywczych, ale mniej kalorii. Upewnij się, że stosujesz zbilansowaną dietę. Kobiety powyżej 50 roku życia potrzebują więcej witaminy B12 i B6. Ponadto powinny dodatkowo uzupełnić dietę o więcej wapnia i witaminę D dla utrzymania prawidłowego metabolizmu kości.
  • Bądź aktywna. Ćwiczenia mogą pomóc zachować nie tylko dobry nastrój, ale również serce i kości w dobrym stanie. Zapytaj swojego lekarza o aktywność najlepszą dla Ciebie.
  • Bezwzględnie rzuć palenie!!!!
  • Dbaj o intymne sprawy. Pamiętaj o robieniu cytologii i mammografii raz do roku.
  • Zapytaj swojego lekarza rodzinnego o badania gęstości kości, sprawdzenie poziomu ciśnienia.

Rozwiej wszystkie wątpliwości u lekarza
Jeśli masz wątpliwości dotyczące objawów związanych z menopauzą i ich leczenia, ważne jest, aby skonsultować się z lekarzem. Jeśli czujesz się niekomfortowo w rozmowie ze swoim lekarzem, może warto rozważyć jego zmianę. Decyzja o ewentualnym leczeniu objawów menopauzy nie jest ostateczna. Terapię można zmienić w razie potrzeby.

Podobne artykuły

Inne produkty na kobiece dolegliwości

Klimadynon<sup>®</sup> - lek łagodzący<br>objawy menopauzy

Klimadynon®

Niehormonalny lek pochodzenia naturalnego, zmniejszający uciążliwe objawy związane z menopauzą. Klimadynon zawiera w swoim składzie suchy ekstrakt z Cimicifuga racemosa (pluskwicy groniastej).

Dowiedz się więcej o leku
Cyclodynon<sup>®</sup> - lek łagodzący<br>objawy menopauzy

Cyclodynon®

Niehormonalny lek pochodzenia naturalnego, który korzystnie wpływa nie tylko na dolegliwości fizyczne, lecz również te związane ze sferą psychiczną łagodząc szereg uciążliwych objawów opisywanych terminami: zespół napięcia przedmiesiączkowego (PMS) i przedmiesiączkowe zaburzenia dysforyczne (PMDD).

Dowiedz się więcej o leku
Mastodynon<sup>®</sup>  - lek łagodzący bolesność piersi oraz objawy PMS

Mastodynon®

Jedyny na rynku sześcioskładnikowy lek, skuteczny w walce z bólem i obrzękiem piersi (mastodynia) oraz rozdrażnieniem, nerwowością i zmiennością nastroju towarzyszącą zespołowi napięcia przedmiesiączkowego (PMS).

Dowiedz się więcej o leku
Canephron<sup>®</sup> N - łagodzenie dolegliwości dróg moczowych

Canephron® N

Kombinacja składników pochodzenia naturalnego zawartych w leku Canephron® N wykazuje szerokie spektrum właściwości farmakologicznych: przeciwzapalne, rozkurczowe, antybakteryjne oraz moczopędne.

Dowiedz się więcej o leku
Klimadynon - lek na menopauze